Dobry materac Perdormire

 

Urządzając sypialnie, przeważnie najwięcej uwagi poświęcamy na wybór mebli do przechowywania ubrań, stolików nocnych czy ramy łóżka. Natomiast wybór materaca traktujemy nieco po macoszemu, choć niesłusznie, ponieważ będziemy na nim spać przez wiele lat.

Jakie są najlepsze materace do spania?

materac perdormire 160x200Jeżeli mamy oddzielną sypialnię, to przeważnie mamy w niej podwójne łóżko, bo takie jest najwygodniejsze. Zawiera ono dwuosobowy materac, który może występować przynajmniej w trzech rozmiarach. Największy może mieć wymiar dwieście na dwieście centymetrów, natomiast najmniejsze dwuosobowe mierzą sto czterdzieści na dwieście centymetrów. Jednak najczęściej jest wybierany materac Perdormire 160×200, gdyż jest to uniwersalny rozmiar. Wygodny materac może być sprężynowy, ale także piankowy, ponieważ dzisiejsze modele znacznie się różnią jakością o tych sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat. Włoska marka Perdormire słynie z wysokiej jakości materacy wykonanych z najlepszych materiałów, które zapewniają doskonałą wentylację i miękkość podczas snu. W sprzedaży znajdziemy materace wykonane ze sprężystej pianki wysokoelastycznej, która doskonale naśladuje zachowanie sprężyn, ale jest wolna od ich wad, pianki termoelastycznej reagującej na ciepłotę ciała człowieka i nacisk oraz z pianki wysoko higienicznej lateksowej, która jest doskonała dla alergików. Pianki są znacznie trwalsze niż sprężyny, dlatego też klienci takie materace chętniej wybierają. Kupimy je niemalże w każdym sklepie z łóżkami.

W jakości snu, wybór materaca na pierwszorzędne znaczenie, ponieważ spędzamy na nim od sześciu do ośmiu godzin na dobę. Za nowy materac marki Perormire trzeba zapłacić od ośmiuset do nawet dziesięciu tysięcy złotych, zatem rozpiętość cenowa jest ogromna.