Dobrej jakości czapka

Dzięki popularności pewnego brytyjskiego serialu, kaszkiet wrócił do łask i coraz częściej pojawia się na ulicach miasta. Z tego powodu kolejne firmy produkują nakrycia głowy na ich wzór. Chcąc podążać za trendem, powinniśmy wiedzieć na jakie rzeczy zwracać uwagę przy wyborze czapki.

Materiał na dobrą czapką

czapki Peaky BlindersDobry kaszkiet powinien być wełniany – nie ma mowy o poliestrowych odpowiednikach, albo o domieszkach elastanu. W latach dwudziestych poprzedniego wieku czapki Peaky Blinders z całą pewnością także były wykonywane z naturalnych materiałów i powinniśmy się tego trzymać. Dzięki temu nasza głowa jest odpowiedni ogrzewana, a także oddycha. Do wyboru mamy jednak różne rodzaje wełny – najpopularniejszy jest tweed, czyli szkocka tkanina produkowana z owczej sierści. Bardzo podobnie wypada materiał tworzony w Portugalii. Świetnym wyborem jest także wełna z merynosów, które słyną z najdelikatniejszej i najbardziej miękkiej wełny na świecie. Warto przemyśleć także zakup nieco cieńszej czapki zrobionej z kaszmiru, czyli włókniny pozyskanej z włosia kóz. Nie zapomnijmy o sprawdzeniu podszewki naszego kaszkietu – najlepiej, jeśli będzie bawełniana lub jedwabna. Dobra czapka kosztuje trochę pieniędzy, jednak jest znacznie trwalsze niż jej odpowiedniki z akrylu czy poliestru. Mimo  wszystko powinniśmy dbać o nasz wełniany kaszkiet, aby nie doprowadzić do sfilcowania materiału. Czapka powinna być przechowywana w kartonowym pudełku tak, aby zapewnić jej dostęp do powietrza – nie możemy jej zgniatać ani prać w pralce, ponieważ łatwo się zniszczy.

Warto inwestować w wysokiej jakości ubrania, ponieważ cechują się one wysoką wytrzymałością. Mimo wszystko należy o nie odpowiednio dbać i stosować się do zaleceń zapisanych na metce przez producenta. Takim sposobem w świetnej kondycji przetrwają kilka lat  i  bez względu na upływający czas zachowają swoją formę.