Dlaczego warto odwiedzić Toruń?

Krajobraz miejski robi wrażenie na wielu ludziach, szczególnie kiedy odznacza się niezwykłymi walorami kulturowymi oraz ciekawa architekturą. W Polsce jest wiele pięknych miast chętnie odwiedzanych przez turystów. Jednym z nich jest właśnie Toruń mieszczący się w województwie kujawsko-pomorskim nad Wisłą. Swoimi zasobami architektonicznymi przyciąga ogromna liczbę turystów.

Toruń i jego zabytki

Toruń z zabytkową starówkąOmawiane miasto jest miejscem zainteresowań historyków oraz archeologów. Wszystko z uwagi na fakt, że są w nim pozostałości po dawnych czasach. Dzięki nim można poznać, w jaki sposób żyli ludzie. Chyba najważniejszym i najbardziej charakterystycznym zabytkiem w Toruniu są ruiny zamku krzyżackiego. Tak, Toruń kiedyś znajdował się na skraju państwa krzyżackiego, dlatego też to miejsce ma tak duże znaczenie historyczne. Oprócz samego zamku znajdują się również inne pozostałości. Wyróżnić tutaj można na przykład mury miejskie bądź też wiele baszt oraz bram. Mało, która osoba wie, że znajduje się tu również twierdza, która posiada wiele zakamarków i tajemniczych przejść. Toruń z zabytkową starówką jest dziś dobrze zaplanowany. Chodząc po starówce, przechodzimy przez malownicze uliczki mijając ratusz z rynkiem oraz podziwiając kamienice. Oprócz tego zatrzymujemy się pod pomnikiem Kopernika, aby móc sobie zrobić zdjęcie. Toruń jest również miastem, które ma ogromne znaczenie naukowe. Znajduje się tutaj Uniwersytet Mikołaja Kopernika i słynne na całą Polskę planetarium. W okolicach tego miasta warto również odwiedzić obserwatorium astronomiczne.

Z uwagi na bogate walory kulturowe i historyczne. Toruń zawsze będzie obiektem zainteresowań turystów. Sądzę, że każdy z nas powinien przynajmniej raz w życiu tutaj przyjechać, by podziwiać wspaniałe zabytki na starówce i nie tylko.