Dlaczego warto, aby dziecko uczęszczało do przedszkola?

Przedszkole jest miejscem, które ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka. Dziecko przebywa tam wśród swoich rówieśników.

Zalety przedszkola

PrzedszkoleJest to bardzo naturalne i profesjonalnie przygotowane środowisko, które sprzyja poznawaniu i rozumieniu otoczenia i świata. Podczas pobytu w przedszkolu dziecko nabywa umiejętności poprzez działanie a także rozwija się emocjonalnie. Badania potwierdziły, że większość dzieci już w wieku trzech lat posiada odpowiednią dojrzałość aby uczęszczać do przedszkole bydgoszcz. Naturalną rzeczą jest, że w domu dzieci są wyręczane przez dorosłych w wykonywaniu wielu codziennych czynności. Przedszkole może być swego rodzaju pierwszym krokiem do samodzielności dla takiego dziecka. Uczy się ono bowiem w przedszkolu wszystkiego a motywacją do działania może być to, że skoro inne dzieci już potrafią jakąś czynność wykonać to ono też chce. Uczy też przede wszystkim współgrania w grupie, czego w domu raczej nie miałoby szans. Przedszkole jest miejscem, które spełnia naprawdę istotną rolę jeśli chodzi o osiągnięcie przez dziecko dojrzałości szkolnej. Polega ona na przykład na próbach czytania i pisania, koncentracji w trakcie wykonywanego działania czy odpowiedniego reagowania na zakazy , nakazy a także polecenia. Programy edukacyjne, które są realizowane w przedszkolach umożliwiają dzieciom zdobywanie przeróżnych doświadczeń a także uczestniczenia w różnych ciekawych zajęciach. Rozwijają one takie sprawności przydatne w codziennym życiu jak umiejętności manualne i techniczne, czytanie, pisanie i liczenie czy kształtowanie systemu wartości. Dzięki doświadczeniem zdobytym w przedszkolu możliwa jest szybsza i skuteczniejsza edukacja społeczna.

W sposób naturalny następuje samoistna nauka podstaw tolerancji, partnerstwa i współżycia w środowisku swoich rówieśników co przyda się później w szkole a także w dorosłym życiu.