taras drewniany

Deski kompozytowe czy drewniane?

Jeśli należymy do tych szczęściarzy, którzy mieszkają w domku to prawdopodobnie możemy się też cieszyć z posiadania tarasu. Kiedyś taras wylewało się betonem i nawet zostawiało w ten sposób.

Ładny taras to perfekcyjny dom

taras drewnianyJeśli jednak chcieliśmy aby taras ładniej się prezentował to decydowaliśmy się na położenie na nim płytek tarasowych, kamienia lub desek drewnianych. Szczególnie te ostatnie były i nadal są bardzo popularne. Ostatnimi czasy wzrasta jednak popularność desek kompozytowych. Z czego to wynika? Przede wszystkim deski kompozytowe są dużo tańsze a jednak ładnie imituje drewniane. Taras drewniany pięknie wygląda pod warunkiem, że będziemy o niego naprawdę dobrze dbać. Regularna konserwacja jest koniecznością. To samo dotyczy elewacji.
Elewacje drewniane nie są odporne na działanie szkodników i się wypaczają. Natomiast kompozytowe deski elewacyjne nie wymagają żadnych konserwacji a ich wygląd jest jednolity. Powracając do tarasów należy zauważyć, że taras drewniany zawsze będzie niejednolity. Na drewnie zawsze znajdą się sęki a do tego w konstrukcji widoczne są wkręty czy gwoździe. Żadna deska tarasowa z modrzewia nie będzie taka sama. Jest to naturalny budulec więc ciężko o całkowitą jednolitość. Jednak deski kompozytowe także posiadają wady. Przede wszystkim są dość kłopotliwe w montażu w nietypowych miejscach. Ponadto są bardzo słabo odporne na działanie temperatury. Trzeba więc bacznie uważać urządzając sobie na tarasie grilla. Pojawiają się też uwagi, że deski kompozytowe odbarwiają się od słońca dlatego zaleca się montować jeśli taras znajduje się po zacienionej stronie. Jak widać każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Warto się poważnie zastanowić zanim ostatecznie zdecydujemy się na jedno z rozwiązań. Oceńmy na jakich cechach zależy nam szczególnie a wtedy łatwiej będzie nam podjąć decyzję.

Więcej informacji na: http://www.thermofloor.pl