Czy można wynająć jacht bez patentu?

Wiele osób marzy o tym, aby spróbować swoich sił w żeglarstwie. Samodzielny rejs po mazurskich jeziorach to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną albo przyjaciółmi. Nawet dla dzieci taka wycieczka będzie fascynującą przygodą. Jednak niektórzy rezygnują z tego pomysłu, ponieważ nie mają patentu żeglarskiego. Czy słusznie?

Jacht motorowodny – wynajem bez patentu

czarter jachtu motorowodnego bez patentuWiadomo, że na większe jachty konieczne jest wyrobienie sobie specjalnych uprawnień. Jednak możemy z łatwością znaleźć takie modele, którymi można sterować nie posiadając doświadczenia. Czarter jachtu motorowodnego bez patentu jest więc możliwy, jednak ma pewne ograniczenia związane z samą łodzią. Musi ona spełniać warunki, które określono w polskim prawie. Dotyczą one między innymi długości kadłuba, maksymalnej prędkości oraz mocy silnika. Nie należy się jednak obawiać – dostępne łodzie mogą dostarczyć naprawdę wiele frajdy. Zanim jednak zasiądzie się za sterami, należy przejść krótkie szkolenie. Na nim można się nauczyć podstaw sterowania jachtem oraz zasad, jakie panują w ruchu na wodzie. Jachty, które można wynająć bez posiadania uprawnień są bardzo zwrotne, dzięki czemu sterowanie nimi nie sprawia żadnego problemu. Są one tak wyposażone, że spokojnie można na nich spędzić kilka dni, przybijając jedynie na noc w odpowiednie miejsce. Dzięki temu nie trzeba szukać noclegu gdzie indziej każdego wieczoru.

Jacht może mieć nawet kilka sypialni czy łazienek, dzięki czemu urlop spędzony na wodzie może być bardzo komfortowy. Z pewnością dostarczy wielu wrażeń, szczególnie osobom, które zawsze marzyły o spróbowaniu żeglowania. Piękne otoczenie oraz komfortowe warunki to idealny sposób na odpoczynek od pracy czy innych obowiązków, które nas zajmują na co dzień.