zabawki edukacyjne dla 4 latka

Czy można samemu zrobić zabawkę edukacyjną dla dziecka?

Zabawki edukacyjne, nieprzerwanie od kilku już lat, cieszą sie niesłabnącym zainteresowaniem rodziców chcących aby ich dzieci rozwijały się prawidłowo, ćwiczyły pamięć, koncentrację i wiele innych umiejętności. Czy są jednak zabawki które moglibyśmy zrobić samemu?

Własnoręcznie wykonana zabawka edukacyjna dla 4 latka

zabawki edukacyjne dla 4 latkaCzy przygotowanie samodzielnie z dzieckiem zabawki pozwoli również rozwinąć jego umiejętności samo w sobie będzie edukacyjną zabawą dla dziecka? Jak najbardziej tak! Jeżeli tylko mamy czas warto aby poświęcić go na przygotowanie właśnie takie zabawki, którą później dziecko będzie mogło się już bawić samo. Przy takim samodzielnym przygotowywaniu zabawek musimy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim zwróćmy uwagę żeby np zabawka edukacyjna dla 3-latka była dla niego niego bezpieczna czyli nie zawierała np małych elementów, które dziecko mogłoby połknąc czy też się nimi zadławić. Wszystkie dziecięce zabawki nie mogą też posiadać jakichkolwiek ostrych krawędzi czy też elementów, którymi dziecko mogłoby sie skaleczyć. Pamiętajmy też, że zabawka edukacyjna dla 4 latka musi się różnić od tej dla 3-latka. Przed rozpoczęciem pracy nad kreatywnymi zabawkami zastanówmy się co lubi nasze dziecko, co go interesuje, być może aby zachęcić je do zabawy wystarczy np okleić zabawkę małymi papierowymi misiami, które dziecko tak uwielbia.

Obserwujmy też dziecko pod kątem umiejętności jakie posiada a jakie dobrze byłoby z nim ćwiczyć i tak zaplanujmy zabawkę aby właśnie te umiejętności dziecko mogło na niej doskonalić. Sam proces tworzenia zabawki będzie świetną zabawą dla dziecka i niezwykle kreatywną – mów dziecku od początku, że wspólnie zrobicie zabawkę jakiej nikt nie ma – to uaktywni je jeszcze bardziej