cynowanie

Cynowanie jako sposób na nowy wygląd

W czasach kiedy większość samochodów osobowych ma już taką moc silnika aby poczuć co to jest przyśpieszenie, bardziej zaczął się liczyć ekstrawagancki wygląd.

Cynowanie to jeden z wielu sposobów na lepszy wygląd powierzchni

cynowanieMiłośnicy ostrych wrażeń i nocnych wyścigów dokładają wszelkich starań aby wyróżnić się z tłumu i wzbudzać zachwyt gapiów. Wszystko to napędza przemysł który skrzętnie wykorzystują różni przedsiębiorcy. Sam rynek pokrywania elementów różnymi metalami bardzo się rozwinął przez ostatnie kilkanaście lat. Takie rzeczy jak chromowane felgi czy pozłacany drążek są dla ludzi z odpowiednio grubym portfelem do wykonania w kilka tygodni. O samej mnogości warsztatów proponujących takie usługi możemy przekonać się wpisując w wyszukiwarce na przykład „chromowanie bydgoszcz”. Tylko na terenie tego miasta i jego okolicy znajdziemy naście warsztatów które za odpowiednią sumę pieniędzy spełnią każdą naszą zachciankę. Poza niezwykle już popularnymi chromowanymi elementami silnika czy nadwozia, ostaniu bardzo w tym przemyśle zyskuje srebrzenie. Dzięki niezwykle dużej wartości odbitego światła srebro świetnie się sprawdza jako czynnik przykuwający uwagę. Pokryta tym metalem, zewnętrzna część lusterek, oświetlona niebieską wiązką światła wygląda niesamowicie w połączeniu z ciemniejszą karoserią. Niestety wadą posrebrzanych elementów karoserii jest konieczność garażowania naszego skarbu na kółkach. Wystarczy co by się stało z takimi lusterkami czy relingami jeśli zostawilibyśmy auto bez opieki. Dla większego komfortu psychicznego możemy wykorzystać cynowanie lub niklowanie. Oczywiście jeżeli w pierwszym przypadku to był żart, to nikiel jako materiał do pokrycia elementów jak najbardziej się sprawdza. Ponadto zapewnia on ochronę elementu przed korozją i zwiększa jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nie jest ważne który z sposobów upiększania swojego samochodu wybierzecie ważne żebyście nie przesadzili.

Zbyt wielki miks kolorystyczny lub zbyt duża ilość dodatkowych elementów mogą tylko i wyłącznie zaszkodzić wyglądowi waszego samochodu, a nie go poprawić. To z kolei może was narazić na sytuacje w której zamiast okrzyków zachwytu za oknami auta usłyszycie śmiech.