Co kryją ludzie?

Każdy z nas w pewien sposób wyróżnia się z tłumu. Nawet jeżeli patrząc na niektóre osoby myślimy, że są typowymi szarymi myszkami, które nie prezentują sobą niczego charakterystycznego, to w życiu absolutnie każdego z nas znajdzie się coś godnego zainteresowania i wyjątkowego.

Wygląd to tylko pozory! Ramka tablicy rejestracyjnej nie świadczy o człowieku

Ramka do tablicy rejetracyjnejByć może niepozorna starsza pani, którą właśnie mijamy na ulicy, posiada niesamowitą kolekcję szalików i swetrów, które wykonała własnoręcznie na drutach podczas długich, zimowych wieczorów i którymi obdarowała całą swoją rodzinę, która teraz zimą z radością wtula się w ciepłe, mięciutkie cudeńka, które stworzyła ich babcia. Możliwe, że sąsiad, którego imienia i nazwiska nawet byśmy nie pamiętali, gdyby nie tabliczka z numerem domu i wyrytymi na niej podstawowymi danymi osobowymi, która nam o nich przypomina, posiada w swoim domu olbrzymią kolekcję drewnianych pojazdów, które sam projektował i następnie sklejał od lat, a najstarszy z jego modeli ma blisko tyle lat co on sam. Być może znajomy z pracy, którego praktycznie codziennie widujemy na biurowych korytarzach i z którym zamieniamy jedynie zdawkowe słowa pożegnania i powitania kolekcjonuje ramki do tablic rejestracyjnych z całego świata, gdyż w każdym kraju występują w innych rozmiarach. Pani ze sklepu spożywczego ze zmęczonymi oczami, która nabija niczym robot nasze zakupy na kasę może po godzinach uprawiać lekkoatletykę i starać się ze wszystkich sił, aby wreszcie zostać zauważoną przez jakieś towarzystwo sportowe, co da jej możliwość wybicia się i bardziej profesjonalnych treningów, prowadzących być może na sam szczyt. Chłopak, któremu kiedyś na naszych oczach odpadła ramka tablicy rejestracyjnej motocykla może mieć w garażu amatorskie studio nagrań, w którym wraz ze swoimi znajomymi będzie dawał pierwsze koncerty dla coraz to większej widowni i za kilka lat być może usłyszymy go na antenie radia bądź zobaczymy na festiwalowej scenie.

Nie ma sensu oceniać ludzi tylko po tym, co widzimy na zewnątrz. Nikt nie jest taki, jaki się wydaje i warto poświęcić chwilę by poznać bliżej drugiego człowieka – możemy być mile zaskoczeni.