dywaniki samochodowe

Co do samochodu?

Jeżeli kupiliśmy samochód i planujemy nacieszyć się nim przez jakiś czas i nie chcemy go sprzedawać, powinniśmy trochę zainwestować w jego wyposażenie. Po pierwsze i najważniejsze, to wymiana części eksploatacyjnych oraz płynów.

Jakie wyposażenie należy kupić do samochodu oprócz dywaników?

dywaniki samochodoweZaczynamy oczywiście od wymiany oleju i filtru oleju, świec, filtru powietrza oraz kabinowego. To jest coś, co wymienione musi być niezależnie od tego ile faktur nam pokazał poprzedni właściciel. Tego nie wliczamy i koniec. Równie dobrze wymienić dywaniki na nowe. Nie ważne, czy będą to dywaniki samochodowe gumowe sklep, czy też lepiej wyglądające dywaniki samochodowe welurowe. Ważne, żeby wymienić. Dzisiaj nawet dywaniki gumowe możemy dostać takie, że będą wyglądały nawet lepiej. Jeżeli nie mamy skóry na fotelach, warto też zakupić pokrowce na fotele. Oczywiście należy sprawdzić też w jakim stanie jest rozrząd, zawieszenie, przeguby, drążki itd. W końcu, jeżeli samochód ma nam służyć przez najbliższe kilka lat, wszystko musi być takie jak być powinno, a nie tak, żebyśmy bali się jechać w dalsze trasy. W końcu o to chodzi w samochodach, żeby móc pojechać w dalsze trasy, a nie tak po prostu „w okół komina”. W ten sposób to możemy sobie pojeździć na rowerze, samochód potrzebuje raz na jakiś czas trasy, gdzie będzie mógł wypalić te wszystkie osady, które się zebrały, gdy jechaliśmy tylko do sklepu, a samochód nawet nie zdążył się nagrzać. Dopiero gdy samochód (szczególnie diesel) dostanie taką trasę w tempie autostradowym, zaczyna chodzić tak, jak powinien.

A co do wnętrza, na okres zimy warto zakupić jeszcze maty do bagażnika. Bardzo przydatna rzecz, jeżeli chcemy jechać na narty, albo przewieźć jakieś rzeczy, tak, żeby nie upaćkać całego bagażnika.