Ciekawy urlop na jachcie

Od kilku lat razem ze znajomymi wymyślamy jakieś nietypowe sposoby na spędzenie wakacji. Do tej pory wszystkie nasze wypady ograniczały się do Polski, jednak w tym roku postanowiliśmy wyruszyć gdzieś dalej. Nastawiamy się głównie na aktywne spędzanie czasu, ponieważ to dodaje energii i sprawia wiele radości. Motywem przewodnim w tym roku jest woda, a naszym celem jacht.

Jachtem wzdłuż Chorwacji

czarter jachtu - chorwacjaWakacje z grupą zaprzyjaźnionych osób są zawsze wspaniałym przeżyciem. Od kilku lat właśnie z grupą znajomych, organizujemy sobie jakieś atrakcyjne wypady urlopowe. W tym roku, po raz pierwszy, chcemy wyjechać poza nasz kraj, żeby nie musieć zdawać się na łaskę naszej kapryśnej pogody. Z racji tego, że nasze wakacje opierają się zawsze na jakiejś aktywności fizycznej, raczej nie wchodziło w grę leżenie plackiem na plaży. Pojawił się więc pomysł na czarter jachtu – chorwacja stała się w tym przypadku najlepszym kandydatem na tego typu wypad. Nasz znajomy ma patent żeglarskie co znacznie obniża koszty, które wynikałyby z zatrudnienia osoby, która zna się na obsłudze łodzi. Sam czarter jachtu w Chorwacji wychodzi całkiem korzystnie finansowo, jak na ilość osób, w której wybieramy się na wakacje. Z tego, co udało nam się dowiedzieć, Chorwacja posiada niezwykle malownicze wybrzeże, które przyciąga mnóstwo amatorów pływania na jachtach. Z jednej strony możemy więc natknąć się na wiele łódek, z drugiej, jednak będzie to okazja do poznania nowych osób z różnych stron świata. 

W tym roku razem ze znajomymi, postanowiliśmy spędzić wakacje w dość nietypowy sposób, poza krajem. Uznaliśmy, że całkiem ciekawym i opłacalnym rozwiązaniem jest wynajęcie jachtu, którym będziemy opływać wybrzeża Chorwacji. Z racji tego, że kolega ma patent żeglarski, pomysł został zaakceptowany przez wszystkich.