Ciągnik z nowym filtrem powietrza


O swoje maszyny i pojazdy dbałem najlepiej jak umiałem. Dzięki temu przecież zarabiałem pieniądze a w tej branży wcale łatwo nie było. Ciągnik odkupiłem od znajomego, który zrezygnował z biznesu, bo nie miał czasu na zarządzanie. Była to świetna okazja, bo ciągnik kupiłem tanio.

Montaż filtra powietrza w ciągniku

filtr powietrza do ciągnikaW firmie miałem jednego kierowcę, dlatego nie potrzebowałem więcej pojazdów. Regularnie robiłem przeglądy i sam naprawiałem wszystko, bo świetnie się na tym znałem i miałem dostęp do warsztatu z narzędziami. Ostatnio zauważyłem, że filtr powietrza wymagał wymiany i jak kierowca wrócił z trasy, to postanowiłem się tym od razu zająć. Pojechałem do pobliskiego sklepu, by kupić odpowiedni filtr powietrza do ciągnika, który posiadałem. Znałem doskonale ten sklep, bo zawsze kupowałem w nim części do wszystkich swoich pojazdów. Dzięki temu wiedziałem, że filtr powietrza dostanę go od ręki i nie muszę wcześniej składać zamówienia. Zaraz po zakupach zająłem się wymianą filtra powietrza, bo następnego dnia kierowca miał zaplanowany kolejny kurs. Montaż nowego filtra w ciągniku przebiegł dość sprawnie i nie natrafiłem na żadne trudności. Już wcześniej zajmowałem się montażem takich filtrów powietrza i wiedziałem jak to prawidłowo wykonać. Ciągnik był znowu zdatny do jazdy i cieszyłem się, że po raz kolejny samodzielnie wszystkiego dokonałem. Pozwalało to na spore oszczędności a ich szukałem za każdym razem. Nigdy niepotrzebnie nie wydawałem pieniędzy.

Po dwóch latach interes rozwinął mi się na tyle, że postanowiłem dokupić jeszcze dwa ciągniki i zatrudnić ludzi do pracy. Dostawałem zlecenia na terenie całego kraju i wymagało to większej obsady w firmie. Cieszyłem się, że dobrze mi się wiedzie, bo w tych czasach łatwo nie było.