Chłodzący żel na nogi konia

Moją pasją od lat jest jazda konna. Gdy wraz ze swym koniem szykuję się do zawodów wykonujemy kilka treningów w tygodniu. W tym czasie ważne jest aby zapewnić zwierzęciu odpowiednią karmę, ilość odpoczynku oraz pomóc w regeneracji mięśni oraz nadwyrężonych stawów i ścięgien.

Żel o właściwościach chłodzących dla konia

żel chłodzący na ścięgna dla koniaPasją do koni zaraził mnie mój dziadek, który od czasów mojego wczesnego dzieciństwa zawsze zabierał mnie na zawody i pokazy z udziałem koni. W weekendy zabierał mnie do stajni i opowiadał o koniach. Moja fascynacja tymi pięknym zwierzętami z roku na rok była coraz większa. Sama zaczęłam uczestniczyć w konkursach i wyścigach konnych. Mój koń jest bardzo ze mną zżyty i treningi zawsze przynoszą nam wiele radości. Dziadek nauczył mnie również jak prawidłowo dbać o konia dlatego, po treningu dużą uwagę przywiązuję do tego aby po wysiłku fizycznym dać zwierzęciu odpocząć. Ważne są również zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne. Stosuje żel chłodzący na ścięgna dla konia, aby zniwelować napięcie i ból jaki mógł pojawić się po treningu. Koń odczuwa ulgę, a rozgrzane miejsca po treningu są chłodzone co dodatkowo pozwala się zrelaksować. Żel ma również działanie profilaktyczne i w razie gdy powstaną jakieś mikro urazy lub kontuzje zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się stanu zapalnego. Mój wierzchowiec bardzo lubi czas po treningu. Widzę jak wyczekuje momentu gdy rozpocznę masaż jego kończyn. Żel doskonale się do tego nadaje oraz szybko się wchłania co jest jego dodatkową zaletą.

Aby żel działał dłużej można kończyny zwierzęcia zabandażować elastycznym bandażem. To pozwoli na to aby efekt chłodzącego żelu był jeszcze dłuższy. Konie po treningach wymagają specjalnej troski. Jednak żel nadaje się również dla koni które cierpią na różnego rodzaju bóle i urazy kończyn.