Charakterystyka szlifierki kątowej Hitachi G13SR4

Wśród wielu różnorodnych produktów wliczanych w zakres elektronarzędzi, które proponuje nam na rynku firma Hitachi, dość potężną kategorię tworzą szlifierki kątowe. Urządzenia te umożliwiają nam obróbkę różnego typu tworzyw, chociaż przede wszystkim sprawdzają się w przypadku metali. W poniższym tekście krótka charakterystyka jednej ze szlifierek od Hitachi.

Cechy szczególne dla G13SR4 od Hitachi

hitachi g13sr4Jeśli chodzi o szlifierkę kątową Hitachi G13SR4, jest to urządzenie, które zasilane jest energią elektryczną i charakteryzuje się mocą 730 W. Wyposażone jest w silnik, który jest wydajny, a jednocześnie wystarczająco odporny na przeciążenia, na co składa się także zastosowanie szczotek węglowych o dłuższej żywotności niż w przypadku standardowych szczotek. Według ekspertów charakteryzuje się ona dość trwałą konstrukcją i dobrą wydajnością, jeśli potrzebujemy sprzętu do wykonywania sporadycznych robót w przestrzeni przydomowej. Sprawdzi się w różnych zadaniach, które obejmują swoją tematyką polerowanie, a także szlifowanie czy cięcie różnych powierzchni. Na podstawowym wyposażeniu jest ona wyposażona w tarczę diamentową o średnicy stu dwudziestu pięciu milimetrów, która zapewnia szlifowanie cechujące się skutecznością i precyzją. Szlifierka charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i małą wagą, dzięki czemu jest sprzętem kompaktowym, który możemy bez większego problemu przetransportować w miejsce, gdzie akurat go potrzebujemy.

Dzięki niewielkim rozmiarom możemy też bez większego kłopotu manewrować urządzeniem, uzyskując tym samym pożądany przez nas efekt szlifowania czy cięcia. Interesującą właściwością, jeśli chodzi o ten model szlifierki kątowej od Hitachi, jest na pewno zastosowanie systemu chłodzenia, który został wcześniej we właściwy sposób ulepszony.