Cechy charakterystyczne liliowca black arrowhead

Kolor tego kwiatu jest liliowo-fioletowy, ze spiczastym ciemnofioletowym płatkiem i zielonym kielichem. Kwitnie w lipcu, a średnica tego wspaniałego kwiatu wynosi dziewiętnaście centymetrów. Ma kształt pająka. Wysokość całej rośliny dochodzi do osiemdziesięciu centymetrów. Jest coraz chętniej sadzony na polskich działkach. Zobaczmy, czym dokładnie charakteryzuje się ten kwiat.

Właściwości liliowca z odmiany black arrowhead

liliowiec black arrowheadLiliowiec to bardzo plastyczna roślina, która może rosnąć w cieniu, półcieniu, ale tylko w dobrze oświetlonym miejscu kwitnie masowo i obficie. To stwierdzenie jest szczególnie prawdziwe w przypadku odmian hybrydowych, jak blach arrowhead. Tylko pod jasnym słońcem kwiat liliowca całkowicie się otwiera i tylko przy suchej, słonecznej pogodzie kolor kwiatu jest w pełni widoczny. W cieniu, jak w pochmurny dzień, kwiat liliowca może w ogóle się nie otworzyć. Liliowiec black arrowhead można posadzić w dużych grupach lub pojedynczo na trawniku. W tym przypadku grupy mogą być wybrane z jednej odmiany, z różnych odmian tego samego koloru lub z mieszanki różnych kolorów. Jednocześnie ta sama roślina będzie wyglądać surowo, majestatycznie lub zabawnie. Dobrze prezentują się liliowce sadzone w małych grupach na tle drzew i krzewów iglastych lub liściastych. Z liliowca możesz stworzyć piękne bukiety. Można te kwiaty sadzić także w pojemnikach, wchodzących w skład ogrodów zimowych.

Najlepszy czas na sadzenie liliowca na środkowym pasie to maj lub sierpień. Dla liliowców wybiera się miejsce dobrze nasłonecznione, które powinno znajdować się na równym terenie lub na zboczu i tam, gdzie nie zbiera się woda po opadach i topnieniu śniegu. Pielęgnacja polega na podlewaniu, nawożeniu i przycinaniu pędów kwiatowych po kwitnieniu. Należy pamiętać, że liliowce nie lubią częstego podlewania. Są podlewane tylko przy długotrwałej suchej pogodzie.