Bogata koleżanka i jej panele na podczerwień

Dawno nie widziałam się z moją koleżanką. Mieszkała na wsi z rodzicami, dlatego zdziwiłam się, gdy zadzwoniła, i zaprosiła mnie do siebie, mówiąc, że mieszka niedaleko mnie. Pobiegłam do niej tego samego dnia. Zdziwiłam się, bo to była dość bogata okolica, a ona ledwo wiązała koniec z końcem.

Wystrój mieszkania i panele na podczerwień

panele-na-podczerwien

Weszłam do jej mieszkania i oniemiałam. Zamontowała panele grzewcze na podczerwień, które musiały kosztować fortunę. Mnie nie było stać nawet na takie wydajne panele na podczerwień, więc lekko się zdziwiłam. Dodatkowo łazienkę zdobiły grzejniki łazienkowe dekoracyjne, które również do tanich nie należały. Spytałam jej, jak to możliwe, że tak się dorobiła. Odpowiedziała opierając się o lustra podgrzewane, że znalazła dobrą pracę, i dobrze zarabiającego męża. Stwierdziła, że w końcu odbiła się od dna, i może żyć na poziomie. Bardzo się ucieszyłam, bo lubiłyśmy się, i wiem, że zasługuje na dobre warunki. Całe życie pomagała swojej mamie, i nawet będąc w gimnazjum rozdawała jakieś ulotki po szkole. Dodatkowo w liceum już miała poważniejszą pracę w pubie, i wracała do domu tylko po to, by się trochę przespać, a potem rano znów wstać do szkoły. Jej mama była chora, i nie mogła pracować. Więc na jej głowie było utrzymanie całego domu, i opieka nad trójką młodszego rodzeństwa. Dostawali jakieś zapomogi, ale to kropla w morzu ich potrzeb. No ale w końcu doczekała się czegoś porządnego. Ma ładny dom i męża. Nie miałam go okazji jednak poznać, bo akurat był w jakiejś delegacji. Podobno pracuje za granicą, i tam dosyć dużo zarabia. Na pewno jest to porządny człowiek, bo docenił ją, i pomógł jej jakoś podnieść się na nogi. Wcześniej to źle trafiała. Była dosyć łatwowierna i naiwna, i faceci lubili to wykorzystywać. Bawili się nią i porzucali. Potem przychodziła do mnie i przepłakiwała całe noce w poduszkę.

Chciała komuś zaufać, bo potrzebowała bliskości, a wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. Jakoś tak przyciągała idiotów. Dlatego bardzo dobrze, że zły los w końcu się odwrócił. Widujemy się teraz często, i gadamy o wszystkim.