Bezrobocie wśród absolwentów. Outsourcing kadrowo-płacowy może pomóc

Coraz więcej młodych ludzi po studiach ma problem ze znalezieniem pracy. W obecnych czasach studia nie gwarantują już pewnej posady. Wykształcenie wyższe stało się w Polsce tak powszechne że nawet po bardzo specjalistycznym kierunku możemy mieć trudności ze znalezieniem pracy.

Outsourcing kadrowo-płacowy ratunkiem dla bezrobotnych?

pracaFakt powszechnej edukacji z jednej strony jest bardzo dobrym zjawiskiem. Dzięki temu Polska ma szansę stać się krajem innowacyjnym i przedsiębiorczym. Ja wynika z badań przeprowadzonych przez Unię Europejską polski sektor małych i średnich przedsiębiorstw notuje bardzo duży przyrost. Jak zaznaczają specjaliści jesteśmy w tej dziedzinie przodownikami w Europie. Studia w naszym kraju cieszą się bardzo dobrą renomą. Każdy kierunek w naszym kraju jest bardzo szczegółowy i precyzyjny. W efekcie absolwenci Polskich uczelni stają się prawdziwymi specjalistami w swoich dziedzinach. Dlaczego więc młodzi, dobrze wykształceni Polacy mają takie trudności ze znalezieniem pracy? Jak wyjaśnia zaprzyjaźniona agencja pracy tymczasowej winy należy doszukiwać się w zbyt małej ilości praktycznej wiedzy na uczelniach. Absolwenci doskonale znają swoje zawody w teorii jednak brakuje im ogłady w kwestiach praktycznych. Dodatkowo firmy teraz szukają oszczędności a co za tym idzie brak im środków na szkolenie nowego pracownika, wolą w tym wypadku dostać już takiego, który wszystko potrafi. Dlatego tak popularny w ostatnim czasie stał się leasing pracowniczy, czyli wypożyczanie swojego pracownika innej firmie, najczęściej w celu uniknięcia zwolnienia. Jeszcze inną powszechnie stosowaną forma zaoszczędzenia na pracownikach jest outsourcing pracowniczy. Chętnie z niego korzysta biuro rachunkowe czy księgowe. Outsourcing kadrowo-płacowy, bo w tym zakresie jest on najczęściej wykorzystywany, polega na zlecaniu firmie zewnętrznej zadań przez firmy. Taka forma pozwala nie zatrudniać nowego pracownika, a dostarcza pracownika w pełni wykwalifikowanego, który nie potrzebuje dodatkowych szkoleń.

Jak widać przyczyn bezrobocia wśród absolwentów jest wiele, aby być atrakcyjnym na rynku pracy po studiach należy już w trakcie studiów zacząć zbierać doświadczenie zawodowe w różnych branżowych firmach.