Bezpieczne czyszczenie delikatnych powierzchni

W swojej działalności człowiek wykorzystuje wiele maszyn i urządzeń. Ich zadaniem jest ułatwienie wykonywania różnych prac i czynności. Tak jak wszystko to, co systematycznie używamy i wykorzystujemy w codziennej działalności również te urządzenia ulegają różnego rodzaju zabrudzeniom i wymagają czyszczenia oraz konserwacji. Nie do wszystkiego jednak możemy użyć wody.

Czy suchy lód wyczyści skutecznie?

czyszczenie maszyn suchym lodemEksploatowane przez człowieka maszyny zazwyczaj mają skomplikowana konstrukcje a ich utrzymanie w czystości nie jest takie proste. Często zdarza się tak, że do ich czyszczenia nie możemy wykorzystywać wody ani żadnych innych substancji płynnych. Dzieje się tak dlatego, że zbudowane są z delikatnych elementów lub zawierają wiele elementów elektronicznych które nie mogą ulec zawilgotnieniu. Tymczasem maszyna musi pozostać utrzymywana w czystości. Jedynym wyjście może okazać się czyszczenie maszyn suchym lodem. Ma on tą właściwość, że nie topnieje do postaci ciekłej lecz sublimuje do postaci gazowej. Dzięki tym właściwościom może być używany do czyszczenia delikatnych powierzchni, takich które nie mogą być narażone na korozję i kontakt z wodą. Suchy lód łatwo dociera do wszystkich trudno dostępnych zakamarków. Jest bardzo praktyczny bo na czyszczonych powierzchniach nie pozostawia żadnych śladów. Jest delikatny więc nie powoduje żadnych uszkodzeń. Usuwa silikony, tłuszcz, farbę i lakiery. Jest przyjazny środowisku ponieważ czyści bez udziału detergentów.

Czyszczenie suchym lodem to czynność szybka i skuteczna. Odpowiednio przeprowadzona nie stanowi żadnego zagrożenia ani dla człowieka, ani dla otaczającego go środowiska. Po jego zakończeniu pozostaje jedynie suchy brud, który łatwo możemy usunąć szczotką. Ze względu na swa delikatność wykorzystywany jest nawet przez konserwatorów zabytków.