Bezinwazyjna regeneracja silników spalinowych

Niezależnie od tego, jak dobry i drogi samochód wybierzemy to i tak po przejechaniu określonej ilości kilometrów poszczególne części eksploatacyjne takiej, jak np. podzespoły silnikowe się zużyją. W takim przypadku będzie potrzebny remont silnika, który jest dość kosztowny, dlatego lepiej jest zadbać o jednostkę napędową, aby odłożyć termin remontu jak najdalej.

Jak zadbać o silnik?

regenerator silnikaTo bardzo proste wystarczy odpowiednio często zmieniać wszystkie płyny oraz użytkować samochód w odpowiedni sposób. Jest jeszcze jedna rzecz, którą możemy zrobić dla naszego silnika, a mianowicie zacząć stosować regenerator silnika. Jest to preparat, który aplikuje do wewnątrz silnika razem z olejem silnikowym przy jego wymianie. Z coroczną wymianą oleju dolewamy do niego kilkanaście mililitrów regeneratora, który po zetknięciu z metalem, wysoką temperaturą, która panuje w silniku oraz olejem wytwarza specjalną powłokę ochronną na wszystkich częściach metalowych wewnątrz silnika. Powłoka jest podobna do ceramiki, stąd też nazwa procesu, w którym się tworzy, mowa tutaj o ceramizacji. Dzięki tej powłoce siły tarcia panujące w silniku znacznie się zmniejszają, co pozwala na wydłużenie żywotności wszystkich ruchomych elementów silnika. Poza zmniejszoną siłą tarcia, silnik pracuje dużo ciszej i równiej dzięki temu preparatowi. Regenerator redukuje również ilość spalanego paliwa przez samochód, nie są to duże ilości, jednak jeśli ktoś naprawdę dużo jeździ, to zauważy tę różnicę.

Regenerator w bardzo dużym stopniu niweluje ryzyko powstawania awarii silnika. Dzięki niemu żywotność silnika jest szacowana nawet na kilkanaście procent dłuższą. Koszt takiego preparatu to zaledwie kilkadziesiąt złotych, a pozwala nam na zachowanie swojego samochodu w dobrej kondycji przez dużo dłuższy czas.