serwis samochodowy warszawa

Awaria samochodu

Jak wszyscy dobrze wiedzą awaria samochodu to coś co może przydarzyć się każdemu. Zazwyczaj ma ona miejsce wtedy, gdy się nam gdzieś śpieszy i nie możemy sobie pozwolić na opóźnienia. Co zrobić gdy nam się taka katastrofa przydarzy?

Awaria samochodu to nieprzyjemne zdarzenie

serwis samochodowy warszawaOtóż najlepiej udać się do warsztatu. Warsztat samochodowy to miejsce, gdzie nasz pojazd zostanie naprawiony i przywrócony do stanu używalności. Nie zawsze jednak nasz samochód jest w stanie pojechać tam na własnych kołach. W takim przypadku pomoc drogowa może okazać się wybawieniem. Autoholowanie może okazać się jedyną opcją do dostarczenia naszego pojazdu do warsztatu. Auto serwis samochodowy warszawa (jeśli jest dobry) przywróci nasz pojazd do stanu przed awaria. Bardzo często jednak są to spore koszta. Nie każdego stać na tego typu udogodnienia (mówię tu o autoholowaniu i lawecie). Niektórzy będą zmuszeni poprosić sąsiada by ich do warsztatu podholował. Gorzej, jeśli samochód nie posiada haka holowniczego. Niektóre pojazdy, szczególnie te powypadkowe mają go uszkodzonego i nie ma szans, by takowy pojazd dostarczyć na jego własnych kołach do serwisu. Laweta może okazać się jedynym ratunkiem. Co jeszcze warto wiedzieć o awariach auta? Czasem, mimo iż pojazd jeździ nie można samemu podjechać do mechanika. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku, gdy w samochodzie zawiodły hamulce. Jazda bez hamulców jest skrajnie niebezpieczna i w przypadku wypadku, nieważne z czyjej winy to my ponieślibyśmy w wielu przypadkach konsekwencje (nie licząc, gdyby ktoś nam wjechał w tył bądź bralibyśmy udział w wypadku z udziałem pijanego kierowcy). Niestety, w starszych samochodach ryzyko awarii jest większe niż w nowych. Należy mieć to na uwadze kupując starszy pojazd – warto wykupić u ubezpieczyciela holowanie.

Nie są to ogromne koszta, a jednak mamy większe poczucie bezpieczeństwa. Jak widać awarie samochodów nie zawsze są błahe. Warto wozić ze sobą w aucie namiary na pomoc drogową.