Autolaweta a wypadek

Ostatnio kiedy wracałam z pracy widziałam jak miał miejsce wypadek. Przez to musiałam zmienić swoje plany na popołudnie, ponieważ musiałam poczekać na przyjazd policji i opowiedzieć im o zdarzeniu.

Transport niskopodwoziowy jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji wypadku

transport niskopodwoziowyJak to wszystko wyglądało? Otóż nie działała sygnalizacja świetlna. Jak wiadomo, nie wszyscy kierowcy znają dobrze przepisy ruchu drogowego, nie widzą znaków kto ma pierwszeństwo, i jadą po prostu jak zdążą przejechać. Przez to transport samochodowy stoi w miejscu, tworzą się długie korki, bo inni nie dają przejechać osobom, na bocznych uliczkach, ale też przez zdarzają się wypadki. Tym razem był on spowodowany nieoszacowania odległości przez jednego z kierowców. Wiadomo, że transport niskopodwoziowy olsztyn jest dużo dłuższy i mniej zwrotny niż samochody osobowe, więc potrzebuje więcej czasu, żeby wyrobić się za zakręcie. Ten kierowca najwidoczniej o tym nie wiedział i wyjechał w momencie kiedy ruszyły samochody jadące na wprost. Pierwszy z nich wjechał w ten samochód, przez co ten pas był zablokowany, aż do przyjazdu policji i zepchnięcia obu samochodów na pobocze. Przyjechała potem autolaweta z Olsztyna i zabrała oba pojazdy, bo nie nadawały się do dalszego użytkowania. Ja musiałam tam zostać i opowiedzieć, że to była wina tego kierowcy w samochodzie niskopodwoziowym, bo to on nie zachował odpowiedniej odległości. Mimo iż policja przyjechała wcześnie to i tak miałam zmarnowane popołudnie, nie pojechałam na zakupy, tylko od razu wróciłam do domu, zła i niezadowolona.

Mam nadzieję, że do tej pory naprawili już tę sygnalizację i nie będę stała rano w korkach, bo inni kierowcy nie umieją się poruszać bez świateł.