Atrakcje turystyczne Miśni

Historia Miśni liczy ponad 1000 lat. Pierwsze wzmianki o istniejącym tutaj grodzie wskazują, że położona na terenie Saksonii Miśnia została założona w roku 929. Założycielem grodu, który zapoczątkował rozwój miasta był Henryk I Ptasznik. Swój największy rozwój Miśnia przeżywała pod rządami dynastii Wettinów.

Jakie atrakcje czekają nas w Miśni?

MiśniaObecnie jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów, najczęściej zagraniczni turyści odwiedzają miasto łącząc wycieczkę do niego z wycieczką do oddalonego o około 25 km Drezna. Magnesem, który ich przyciąga do tego niewielkiego, położonego nad rzeką Łabą miasta jest działająca w nim od ponad 300 lat Państwowa Manufaktura Porcelany. Miśnia jest przeuroczym miastem, a jednym z piękniejszych miejsc na jej terenie jest Wzgórze Zamkowe. Na Wzgórzu Zamkowym wznosi się kompleks zamkowo-katedralny. W skład kompleksu wchodzi zbudowany w XV wieku zamek Albrechta, czyli Albrechtsburg. Drugim obiektem jest katedra świętych Jana i Donata. W znajdującej się w świątyni kaplicy książęcej znaleźli miejsce wiecznego spoczynku książęta pochodzący z dynastii Wettinów. Wzgórze Zamkowe jest doskonałym miejscem do zobaczenia panoramy Miśni. Można z niego zobaczyć nie tylko zabudowania Starego Miasta, ale także rozciągające się po obu stronach Łaby winnice. W okolicach Miśni uprawiane są winogrona, z których później powstają pyszne wina wytrawne. Mieszkańcy okolic Miśni trudnią się uprawą winorośli od bardzo dawna, pierwsza winnica w tych stronach została założona przez benedyktyńskiego mnicha, następnie biskupa, a na koniec świętego, Benona z Miśni. Najciekawszym obiektem architektonicznym Starego Miasta jest zbudowany w stylu późnogotyckim ratusz. Turyści przyjeżdżają do Miśni przez okrągły rok. W mieście odbywa się wiele różnorodnych imprez. To właśnie one są turystycznym magnesem.

Są osoby, które przyjeżdżają do tego miasta w okresie adwentu na odbywający się tam jarmark bożonarodzeniowy. Inni z kolei wolą przyjechać we wrześniu na festiwal wina. Obie imprezy odbywają się cyklicznie.