Aranżacja sypialni a prześcieradła jersey, w użyciu

Aranżacja sypialni to w dużej mierze aranżacja naszej przestrzeni do spania. Zazwyczaj jedynymi meblami są tam poza łóżkiem tylko stoliczki nocne i szafa na ubrania. Zatem wygląd naszego łóżka ma duże znaczenie. Trzeba zatem zadbać o odpowiednią pościel.

Prześcieradła jersey świetnie nadają się do sypialni

prześcieradła jerseyW okresie zimowym przydadzą się nam prześcieradła frotte i podwójne kołdry. Teraz w sprzedaży są takie kołdry spinane ze sobą. Na zimę mogą być ze sobą połączone, a na lato je rozpinamy i przykrywamy się tylko jedną kołdrą. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy kupować dwóch kołder. Ciepła prześcieradła frotte będą nad dodatkowo ogrzewać. Jeszcze do tego puchowe poduszki i idealne miejsce do spania w zimie gotowe. Na lato powinniśmy wybrać cieńsze i delikatniejsze materiały, takie, które dobrze przepuszczają powietrze i nie trzymają ciepła. Najlepsze są prześcieradła jersey i pościel satynowa. Są one bardzo miękkie i przyjemne, a ponadto są chłodne w dotyku, dzięki czemu na lato będą idealne. Pościel satynowa jest droższa od bawełnianej, czy pościeli z popularnej kory, ale za to jest bardziej trwała i przetrwa lata. Producent dzianin ma w swojej ofercie wiele rodzajów pościeli w różnych kolorach, od białej, przez kolorowe, do całkiem czarnej. Co sezon pojawiają się nowe wzory i desenie, dzięki temu każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Obecnie modne są duże motywy kwiatowe, przypominające nadruki na fototapetę, czyli nie wąski pasek z kwiatkami, tylko kilka dużych kwiatów na całej pościeli.

Modne są także wzory geometryczne, szczególnie te łączące w sobie kilka odcieni tego samego koloru, na przykład kwadraty w kolorze beżowym, brązowym i ciemnobrązowym.