Antena cb do samochodu

Cb radio w pracy było naprawdę użytecznym narzędziem. Mimo iż znałem miasto bardzo dobrze, mieszkając tu od małego, to jednak czasem zdarzały się kursy w miejsca, o których nie miałem wcześniej pojęcia. By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji z klientami, najpierw zacząłem używać nawigacji, a potem właśnie radia w samochodzie.

Antena do radia cb

antena cb lemmRadio sprawdzało się naprawdę dobrze, gdyż niejednokrotnie otrzymałem pomoc od kolegów, gdy musiałem zrobić wcześniej nieznany objazd, lub samemu udzieliłem pomocy. Szczególnie nowi koledzy, nie znający jeszcze miasta, doceniali używanie radia i polecali je większości z tych, którzy jeszcze własnego nie mieli. Był tylko jeden problem, a mianowicie zakłócenia. W centrum miasta często sygnał był wytłumiony lub zagłuszony, bo budynki skutecznie blokowały fale. Nawet najlepsze urządzenie pozwalało tylko na ograniczone polepszenie zasięgu, dlatego jeden z kolegów poradził nam wreszcie zakupienie zewnętrznej anteny do samochodu. Antena cb lemm, jakiej używał, pozwalała na o wiele dokładniejszy odbiór sygnału, nawet w miejscu gdzie normalnie nie można było usłyszeć niczego poza szumem zakłóceń. Pasowała ona do większości modeli cb radia, działając bezkolizyjnie nawet z najbardziej niespotykanymi urządzeniami, a do tego była dziecinnie prosta w instalacji, gdyż wystarczyło antenę zamocować na dachu i podpiąć kabel do radia, i od razu dało się zauważyć różnicę w jakości sygnału.

Większość kolegów zakupiła anteny bez wahania, w tym i ja, bo nie był to żaden wydatek, pojedyncza antena kosztowała przysłowiowe grosze, a znacznie ułatwiała posługiwanie się radiem w każdych warunkach. Odkąd zacząłem jej używać, problem z brakiem sygnału przestał istnieć, nawet w najgęściej zabudowanym centrum miasta.