Alpinestars smx 6 i jaki kask?

Istnieje powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje, ponieważ każdemu może podobać się coś innego. Jest w tym wiele prawdy ale najpierw trzeba poznać wady i zalety obu stron aby później kierować się osobistymi upodobaniami.

Buty Alpinestars smx 6, a co z kaskiem?

Alpinestars smx 6Kierowanie się instynktem w bardzo ważnych kwestiach jest bardzo nierozsądne. A jaka może być ważniejsza od naszego bezpieczeństwa i życia. Dlatego właśnie trzeba poznać dokładnie produkt zanim się go kupi. Kaski motocyklowe nolan, schuberth, bmw i inne, są bardzo znane na całym świecie i cenione przez użytkowników. Każda z tych marek ma w swojej ofercie zarówno kaski motocyklowe integralne jak i szczękowe. Chcą one bowiem wpasować się w gusta i potrzeby każdego klienta. Kaski bowiem, obok profesjonalnych butów takich jak buty motocyklowe alpinestars, są najważniejszym akcesorium każdego motocyklisty. Głowa bowiem jest bardzo narażona na wszelkie urazy i powinna być jak najlepiej chroniona. Jeżeli mielibyśmy rozdzielać te kaski w tej kategorii to integralny zdecydowanie by zwyciężył. Dzięki zintegrowanej konstrukcji jest on w stanie pochłonąć większą siłę wypadku i zapewnić nam lepsze bezpieczeństwo. Jest to bowiem kask zaprojektowany dla motocyklistów którzy lubią poszaleć przy bardzo dużych prędkościach. Oczywiście nie znaczy to, że kaski szczękowe nie zapewnią nam odpowiedniego bezpieczeństwa. One również posiadają bardzo wysoka zdolność pochłaniania energii uderzenia, jednak jest ona niższa niż w przypadku kasków integralny. Te kaski, takie jak schuberth c3 pro, cechują się jednak zdecydowanie większym komfortem i funkcjonalnością.

Wszystko to dzięki podnoszonej szczęce, która pozwala na o wiele łatwiejsze zdejmowanie i zakładanie kasku. Jest to niezwykle cenione, szczególnie przez osoby noszące okulary. Ponadto w ciepłe dni można pooddychać świeżym powietrzem jak i normalnie z kimś porozmawiać.